Депутати от "Демократична България" оглавиха четири парламентарни комисии

Народни представители от “Демократична България” оглавяват четири постоянни комисии в Народното събрание. Други 13 депутати от обединението ще бъдат заместник председатели в различните парламентарни комисии. Една от комисиите – тази за контрол на службите, ще бъде председателствана на ротационен принцип от всяка една парламентарна сила.

Антоанета Цонева оглавява Комисията по политиките за българите извън страната. Борислав Сандов е председател на Комисията по околна среда и водите, Ивайло Мирчев – на Комисия по дигитализация, електронно управление и информационни технологии, а Цецка Бачкова – на Комисията за прякото участие на гражданите и взаимодействието с гражданското общество.

Ето кои народни представители от “Демократична България” в кои комисии членуват:

Комисия по политиките за българите извън страната – Антоанета Цонева, (председател), Манол Пейков

Комисия по околна среда и водите – Борислав Сандов (председател), Зорница Стратиева, Ивелин Стоянов

Комисия по дигитализация, електронно управление и информационни технологии – Ивайло Мирчев (председател), Петър Маринов

Комисия за прякото участие на гражданите и взаимодействието с гражданското общество – Цецка Бачкова (председател), Елисавета Белобрадова

Комисия по бюджет и финанси – Георги Ганев (зам.-председател), Найден Зеленогорски, Владислав Панев

Комисия по конституционни и правни въпроси – Надежда Йорданова (зам.председател), Иван Димитров, Атанас Славов

Комисия по икономическата политика, иновации и туризъм – Петър Маринов (зам.-председател), Мартин Димитров, Димитър Найденов

Комисия по енергетика и климат – Мартин Димитров (зам.-председател), Николай Христов, Владислав Панев

Комисия по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление – Бонка Василева (зам.-председател), Стела Николова, Найден Зеленогорски

Комисия по външна политика – Стефан Тафров (зам.-председател), Стоян Михалев

Комисия по въпросите на ЕС – Катя Панева (зам.-председател), Стефан Тафров

Комисия по отбрана – Велизар Шаламанов (зам.-председател), Калоян Янков

Комисия по вътрешна сигурност и обществен ред – Димитър Сяров (зам.-председател), Николай Христов, Калоян Янков

Комисия за контрол на службите за сигурност, прилагането и използването на СРС и достъпа до данните за електронните съобщения – Иван Димитров (ротационен председател), Атанас Атанасов

Комисия по земеделието, храните и горите – Албена Симеонова, Димитър Сяров, Зорница Стратиева

Комисия по труда, социалната и демографска политика – Елисавета Белобрадова (зам.-председател), Цецка Бачкова, Георги Ганев

Комисия по образование и наука – Ивайло Старибратов (зам.-председател), Таня Андреева, Свилен Андреев

Комисия по въпросите на децата, младежта и спорта – Бонка Василева, Ивайло Старибратов

Комисия по здравеопазване – Александър Симидчиев (зам.-председател), Таня Андреева, Катя Панева

Комисия по транспорт и съобщения – Стела Николова, Ивелин Стоянов, Албена Симеонова

Комисия по култура и медии – Стоян Михалев (зам.-председател), Манол Пейков, Александра Стеркова

Комисия по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите – Александра Стеркова, Атанас Славов

Участници в материала:

Албена Симеонова

Народен представител

Албена Симеонова
Александра Стеркова

Народен представител

Александра Стеркова
Александър Симидчиев

Народен представител

Александър Симидчиев
Антоанета Цонева

Народен представител

Антоанета Цонева
Атанас Атанасов

Народен представител

Атанас Атанасов
Атанас Славов

Народен представител

Атанас Славов
Бонка Василева

Народен представител

Бонка Василева
Борислав Сандов

Народен представител

Борислав Сандов
Велизар Шаламанов

Народен представител

Велизар Шаламанов
Владислав Панев

Народен представител

Владислав Панев
Георги Ганев

Народен представител

Георги Ганев
Димитър Найденов

Народен представител

Димитър Найденов
Димитър Сяров

Народен представител

Димитър Сяров
Елисавета Белобрадова

Народен представител

Елисавета Белобрадова
Зорница Стратиева

Народен представител

Зорница Стратиева
Ивайло Мирчев

Народен представител

Ивайло Мирчев
Ивайло Старибратов

Народен представител

Ивайло Старибратов
Иван Димитров

Народен представител

Иван Димитров
Ивелин Стоянов

Народен представител

Ивелин Стоянов
Калоян Янков

Народен представител

Калоян Янков
Катя Панева

Народен представител

Катя Панева
Манол Пейков

Народен представител

Манол Пейков
Мартин Димитров

Народен представител

Мартин Димитров
Надежда Йорданова

Народен представител

Надежда Йорданова
Найден Зеленогорски

Народен представител

Найден Зеленогорски
Николай Христов

Народен представител

Николай Христов
Петър Маринов

Народен представител

Петър Маринов
Свилен Андреев

Народен представител

Свилен Андреев
Стела Николова

Народен представител

Стела Николова
Стефан Тафров

Народен представител

Стефан Тафров
Стоян Михалев

Народен представител

Стоян Михалев
Таня Андреева

Народен представител

Таня Андреева
Христо Иванов

Народен представител

Христо Иванов
Цецка Бачкова

Народен представител

Цецка Бачкова

Новини и коментари

„Демократична България“ залага на икономиката на високата добавена стойност

„Демократична България“ залага на икономиката на високата добавена стойност

„Демократична България“ скърби за жертвите на автобусната катастрофа с граждани на Северна Македония

„Демократична България“ скърби за жертвите на автобусната катастрофа с граждани на Северна Македония

„Демократична България“ определи участниците в консултациите

„Демократична България“ определи участниците в консултациите

От медиите

Георги Ганев пред БНТ

Георги Ганев пред БНТ

Елисавета Белобрадова в "Неделя 150"

Елисавета Белобрадова в "Неделя 150"

Атанас Славов пред "Въпросите"

Атанас Славов пред "Въпросите"

Използваме бисквитки на нашия уебсайт, за да подобрим неговото представяне и вашето преживяване. Ако продължите, ще приемем, че сте съгласни с това. OK